HekamerkProfessionaalide kohtumispaik!

Wavin QuickStream sademevee äravoolusüsteem

18 september 2020

Wavini sifoon-äravoolusüsteemilahendused on olnud eeskujuks alates süsteemi Wavin QuickStream väljatöötamisest aastal 1982 ning on praeguseks edukalt paigaldatud enam kui 20 riigis üle maailma.

 

Sifooniliste süsteemide eelised:
Wavin QuickStream’il on ilmsed eelised tavalise isevoolse äravoolusüsteemi ees. Torud on väiksema läbimõõduga, sest torus voolab ainult vesi ja ei ole vaja ruumi õhu jaoks. Väiksem torude läbimõõt ja katuselehtrite hulk vähendavad paigaldus- ning ehituskulusid.

Peale selle võimaldab vertikaalsete äravoolutorude väiksem arv vähendada või hoopis ära jätta süvendite kaevamise hoone seina äärde. See annab märkimisväärse kokkuhoiu pinnasetööde arvelt ja tagab ehitamise ajal ohutuma juurdepääsu hoonele. Kuna sifooniline sademevee äravoolusüsteemi torustik ei vaja toimimiseks kaldeid, on ehitisesisene pind optimeeritud ja ei jää muudele paigaldustöödele ette. Seetõttu on Wavin QuickStream sademevee äravoolusüsteem eelislahenduseks näiteks linnasiseste mitmekordsete parkimismajade puhul.

 

Mis teeb Wavin QuickStream’i eriliseks?
Wavin QuickStream’il on selja taga 30-aastane kogemustepagas.

Hekamerk koostöös Waviniga pakub professionaalset nõustamist Wavin QuickStream paigalduse ja projekteerimise osas ning abi tehniliste küsimuste lahendamisel.

 

30°C temperatuurimuutuse korral pikeneb või lüheneb 100 m pikkune polüetüleen toruliin kuni 60 cm – Wavin QuickStream klambrisüsteem on projekteeritud vastavalt sellise pikisuunalise paisumisega toime tulema.

 

Lihtne kinnitamine kõrgel: klambri konstruktsioon tagab toru kindla paigalpüsimise ning kerge, kiire ja ohutu paigaldamise. Klambrid tarnitakse ühtse tervikuna, see hõlbustab kokkupanekut ja ei ole karta, et paigaldades lahtised osad kõrgelt hoone põrandale kukuksid.

 

Saadaval on laiaulatuslik valik sifoone erinevate katusematerjalide ja erimõõtmeliste veerennide tarvis. Metallist katuste äravooluavad on seni olnud arendajate ja paigaldajate eelisvalik, sest need on end tõestanud vastupidavatena paigaldamisel ning ka katusehoolduse ajal.

 

Wavini QuickStream’i süsteem on ühendatud järgneva maa-aluse veejuhtimissüsteemiga, kus toimub vihmavee kogumine taaskasutamiseks või selle pinnasesse infiltreerimine. Wavin’il on kogemustele tuginevad erioskused terviklike veejuhtimissüsteemide projekteerimisel ja sellekohasel nõustamisel.

 

Wavin pakub tõhusaid lahendusi igapäevaelu põhivajadustele: joogivee ohutu jaotus; vihma- ja reovee jätkusuutlik haldamine; hoonete energiasäästlik küte ja jahutus. Wavin’i juhtpositsioon Euroopas, kohalik esindatus ning pühendumine tooteuuendustele ja tehnilisele toele on abiks kõigile klientidele.

Loe ka: https://www.ehitusuudised.ee/sisuturundus/2020/09/04/wavin-quickstream-sadevee-aravoolususteem?utm_source=copypaste